تلفن تماس : 2-95013131 031
آموزش

 

آموزش رباتیک بصورت فیلم و عکس و ویدئو در این قسمت سایت قرار داده می شود. برای اطلاع از آخرین مقالات سایت به کانال تلگرام ما بپوندید. آموزش ساخت ربات های مختلف، آموزش برنامه نویسی ، ربات های جدید دنیا و ایده های ساخت ربات های مختلف را در این بخش ببینید.جهت معرفی ربات خود و یا ایده ی خود با قسمت تماس با ما ارتباط بر قرار کنید تا ربات شما در سایت قرار بگیرد.

 

ربات مسیریاب یا همان تعقیب خط ، یک ربات است که برای تعقیب کردن یک خط طراحی و ساخته می شود . عموما این خط ، یک خط سیاه در زمینه سفید و یا یک خط سفید در زمینه سیاه است. وقتی نور به روی یک زمینه سفید می افتد بیشتر آن نور از آن سطح بازتابیده می شود و نور به یک زمینه سیاه تابیده می شود بیشتر آن نور جذب سطح می شود. در ربات مسیریاب ، یک فرستنده مادون قرمز ( فتو دیود ) و یک گیرنده مادون قرمز (فتو ترانزیستور ) وجود دارد . فرستنده مادون قرمز ، نور مادون قرمز را به سطح می تاباند ؛ در صورت سفید بودن سطح ، بیشتر نور بازتابیده شده و به گیرنده مادون قرمز می رسد و ولتاژ خروجی گیرنده high شده و ولتاژ ۱ منطقی به پین آردوینو می رسد . در صورت سیاه بودن سطح ، نور کمتری بازتابیده می شود و گیرنده مادون قرمز نور کمتری دریافت می کند و ولتاژ خروجی گیرنده low شده و ولتاز ۰ منطقی به پین آردوینو می رسد .

 

ربات برنامه پذیر مقدماتی

ربات های برنامه پذیر برای یادگیری الگوریتم های برنامه نویسی و کار با سنسور های مختلف مناسب است. این پک ها نیازی به ساخت و لحیم کاری و طراحی برد ندارند و فقط کافیست اجزای آن نصب شود و برنامه ریزی شود. سنسور های مادون قرمز و التراسونیک از جمله سنسورهای رایج این بسته های آموزشی هستند. ربات مالتی سنس ساخت شرکت نواندیشان نیز از همین دسته ربات ها می باشد. 

ربات برنامه پذیر
بستن منو
×